نرم افزار محاسبه تجزیه پذیری شکمبه ای و پارامترهای آزمون تولید گاز

شرکت دامیران نرم افزار فارسی کامپیوتری با نام Degra جهت محاسبه پارامترهای تجزیه پذیری شکمبه ای (in situ degradation) و آزمون تولید گاز (in vitro gas production) ارائه کرده است.

همانطور که می دانید آزمایش های تجزیه پذیری شکمبه ای و تولید گاز از مهمترین آزمایشهای دانشجویان تغذیه دام جهت برآورد انرژی متابولیسمی، نرخ تجزیه پذیری پروتئین و … است. در این روشها یا با کیسه گذاری شکمبه ای مواد خوراکی (in situ) و یا با انکوبه کردن مواد خوراکی با شیرابه شکمبه و شبیه سازی شرایط شکمبه ای (مثل آزمون تولید گاز یا تیلی و تری)، ارزش تغذیه ای مواد خوراکی برآورد می شود.

محاسبه پارامترهای تجزیه پذیری و تولید گاز مثل بخش قابل تجزیه، نرخ تجزیه، نرخ تولید گاز، پتانسیل تجزیه پذیری، تجزیه پذیری موثر و … توسط نرم افزارهائی مثل Naway یا Neway انجام می شود. این نرم افزارها تحت سیستم عامل DOS هستند که کاربر پسند نبوده و امکان ذخیره نتایج و انتقال مستقیم آنها به EXCELL وجود ندارد.

شرکت دامیران نرم افزار فارسی جهت محاسبه سریع و آسان پارامترهای تجزیه پذیری شکمبه ای مواد مغذی و پارامترهای آزمون تولید گاز (in vitro gas production) با نام Degra و به زبان فارسی ارائه کرده است. در این نرم افزار مشکلات کار در محیط سیستم عامل DOS، کار با فایلهای پیچیده و شلوغ اکسل و یا نیاز به آشنایی با دستورات نرم افزار SAS را نخواهید داشت.

همچنین تمامی داده ها را یکجا وارد برنامه کرده و یکجا آنالیز می کنید که هم موجب صرفه جوئی در وقت شده و هم احتمال بروز خطا در زمان ورود داده و انتقال نتایج کمتر خواهد شد. بعلاوه این نرم افزار نمودار داده های خام و Fitted را نیز رسم می کند.

نرم افزار محاسبه پارامترهای تجزیه پذیری شکمبه ای و آزمون تولید گاز

تصاویری از محیط نرم افزار محاسبه پارامترهای تجزیه پذیری شکمبه ای و تولید گاز:

لینک ویدئو معرفی نرم افزار Degra در آپارات:

https://www.aparat.com/v/s9gp6

محصولات گروه دامیران:

دامیران در سایر سایتها و شبکه های مجازی